تلفات سنگین بر طالبان در دو ولایت افغانستان

وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته شدن نزدیک به ۱۰۰ دهشت‌افگن در سراسر افغانستان توسط نیروهای دفاعی و امنیتی به حمایت قوت‌های توپ‌چی و هوایی در ۲۴ ساعت گذشته خبر می‌دهد.

دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که در نتیجۀ عملیات‌های مختلف، ۸۹ دهشت‌افگن که در جمع آن‌ها ۲ تن از اعضای گروۀ داعش نیز شامل‌اند، کشته شده‌اند.

در یک خبرنامه‌یی وزارت دفاع ملی آمده‌است که هم‌چنان در عملیات‌های نیروهای دفاعی و امنیتی ۲۶ تروریست زخمی، و ۹ تن دیگر از اعضای گروۀ داعش که دو فرماندۀ این گروۀ نیز شامل‌اند، دست‌گیر شده‌‎اند.

به اساس خبرنامه، عملیات‌های نیروهای دفاعی و امنیتی به‌خاطر نابودسازی تروریستان درولایت‌های ننگرهار، لغمان، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، خوست، لوگر، ارزگان، قندز، فاریاب، تخار، بدخشان و هلمند راه اندازی گردیده بوده‌اند.

بر بنیاد خبرنامه، تنها در عملیات واپس‌گیری والسوالی ناله ولایت هلمند، ۴۲ تن اعضای گروه طالبان کشته، ۱۲ پناه‌گاۀ‌شان تخریب و در ولسوالی گیرو ولایت غزنی ۱۹ دهشت‌افگن کشته و ۹ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

هلمند، غزنی، ارزگان، فاریاب و ننگرهار از جمله‌ ولایت‌های اند که به اساس خبرنامه وزارت دفاع، که هراس‌افگنان بیش‌ترین تلفات را از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی متقبل شده‌اند.

گفتنی‌ست که در جریان این عملیات‌ها یک‌ مقدار سلاح و مهمات نیز به دست نیروهای دفاعی وامنیتی افتاده‌اند.

باید خاطر نشان ساخت که وزارت دفاع روز گذشته هم‌چنان از کشته شدن ده‌ها دهشت‌افگن خبر داده بود.