معاون والی نام نهاد طالبان برای قندز با همکارانش کشته شد

مقام‌های امنیتی در شمال افغانستان از کشته معاون والی نام‌‍نهاد گروه طالبان با چندین تن از افرادش در مرکز قندز خبر می‌دهند.

فرماندهی زون ۸۰۸ سپین‌زر با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که طی یک حملۀ هوایی نیروهای امنیتی و دفاعی، در مربوطات توبره‌‎کش عسقلان مرکز قندز، معاون والی نام‌نهاد طالبان کشته‌ شده‌است.

خلیل‌الله ضیایی، فرماندۀ پولیس زون شمال‌شرق گفته‌است که معاون والی نام‌نهاد طالبان مولوی نورالدین نام دارد و به فیاض مشهورمی‌باشد و افزوده‌است که حاجی عزیز، یکی از مبلغین طالبان و با دو تن از هم‌کارانش نیز کشته‌ شده‌اند.

به اساس گفته‌های آقای ضیایی ذبیح‌الله مجروحی، ولسوال اسبق نام‌نهاد طالبان و رییس کمیسیوون نظامی این گروه، احتمال دارد که در بین کشته‌‌شده‌گان باشد.

گفتنی‌ست که طالبان تا هنوز مورد کشته شدن معاون والی نام‌نهاد شان اظهار نظر نکرده‌اند.

در عین حال این فرماندهی افزوده‌است که نیروهای امنیتی و دفاعی توانسته‌اند که از یک از انفجار خونین نیز جلوگیری نمایند.

فرماندهی پولیس زون ۸۰۸ سپین‌زر گفته‌است که هراس‌افگنان این ماین را در مرکز شهر قندز جابه‌جا کرده بود که قصد داشتند تا نیروهای دفاعی را هدف قرار بدهند.

فرماندهی افزوده‌است که نیرهای پولیس زون‌ شمال‌شرق توانسته‌اند که این ماین را کشف و خنثی و از یک انفجار نیرومند جلوگیری نماید.

به اساس یک خبر دیگر از ولایت بدخشان، نیروهای امنیتی برای نابودسازی هراس‌افگنان در ولسوالی خاش و ارگوی این ولایت، عملیاتی را آغاز کرده‌اند.

مقام‌های محلی بدخشان گفته‌اند که این عملیات زیر نام خالد راه‌اندازی شده و تا با حال نزدیک به ۱۰ هراس‌افگن کشته و زخمی شده‌اند.