گوترش: عاملان حمله بر مساجد در کابل و غور به دادگاه کشانیده شوند

دبیر کل سازمان ملل متحد پس از حمله‌های گروه‌های تروریستی بالای دو مسجد در کابل و غور واکنش نشان داده‌ و گفته‌است که عاملان آن باید به دادگاه کشانیده شوند.

سازمان ملل متحد با نشر بیانیه‌یی به نقل از آقای آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان، حمله‌های روز گذشته بالای مکان‌های مذهبی در افغانستان را به شدت نکوهش کرده‌است.

آقای گوترش ضمن تسلیت بر خانه‌واده‌های قربانیان و صحت‌یابی هرچه زودتر زخمیان‌ حمله‌های تروریستی بر مساجد، هم‌کاری خود را با مردم و دولت افغانستان اعلام کرده‌است.

بیانیه‌یی سازمان ملل که ام‌روز شنبه به نشر رسیده‌، تاکید کرده‌ست که باید عاملان حمله‌های انتحاری بر مکان‌های مذهبی در کابل و غور به دادگاه کشانیده شوند.

دبیر کل سازمان ملل گفته‌است که زمان خشونت در افغانستان خاتمه یابد و دورۀ گفت‌وگو با مخالفان مسلح آغاز گردد.

علاوه بر سازمان ملل متحد شماری از کشورهای خارجی به شمول پاکستان و امریکا نیز این عمل تروریستان را تقبیح کرده‌اند.

رییس جمهور غنی غنی نیز با صدور پیامی حمله‌های تروریستی در کابل و غور نکوهش کرد و گفت که تروریستان از اسلام به عنوان سلاح استفاده می‌کنند.

گفتنی‌ست که گروه‌های تروریستی فعال در افغانستان روز گذشته بالای دو مسجد در غور و پایتخت افغانستان حمله کرده‌اند که در هردو حادثه دست‌کم بیش از ۸۰ تن کشته شده‌اند.

قربانیان این دو حمله همه نمازگزاران بوده‌ که برای برپا کردن نماز بر مساجد رفته بودند که هدف حمله‌های انتحاری قرار گرفته‌اند.

هر چند آمار کشته شده‌گان به طور مشخص از سوی نهادهای امنیتی نزدیک به ۸۰ گفته‌ شده‌اند؛ اما مسؤولان صحی در کابل گفته‌اند که آمار کشته شده‌گان در حال افزایش اند.