عملیات بزرگ تصفیوی برای نابودی تروریستان در فاریاب آغاز شد

مسؤولان امنیتی در شمال افغانستان از آغاز عملیات بزرگ تصفیوی جهت پاک‌سازی ولایت فاریاب از وجود تروریستان خبر می‌دهند که تا هنوز در جریان آن چندین طالب کشته شده‌اند.

نصرت‌الله جمشیدی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور می‌گوید که این عملیات زیر” نام نوید “۸ در جریان چند ساعت گذشته در ولایت فاریاب آغاز شده و نیروهای امنیتی از زمان آغاز آن تا به حال، در حال پیش‌روی می‌باشد.

به اساس اطلاعات آقای جمشیدی، عملیات‌های نیروهای دولتی در ولسوالی‌های خواجه‌‍سبزپوش، شیرین تگاب و دولت‌آباد راه‌اندازی شده و تا زمان نابودی تروریستان در مناطق متذکره، ادامه خواهند داشت.

آقای جمشدی از آمار دقیق هراس‌افگنان که در جریان این عملیات‌ها کشته و زخمی شده‌اند، چیزی نمی‌گوید؛ اما تاکید می‌کند که تا به حال چندین طالب کشته شده‌اند.

از سوی‌هم، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید، در نتیجۀ یک حمله هوایی روز گذشته در منطقۀ تپه‌قشلاق ولسوالی خواجه‌سبز خوش  ولایت فاریاب، ۴ طالب کشته، یک میل پیکا و ۳ میل کلاشینکوف آنان تخریب گریده‌اند.

فاریاب از جمله ولایت‌های در شمال افغانستان که در این اواخر، حضور گروه‌های هراس‌افگن بیش‌تر از پیش افزایش یافته‌است و دست به ‌حمله‌های تروریستی در شماری از مناطق آن می‌زنند.

گفتنی‌ست که روز گذشته، وزارت دفاع ملی اعلام هم‌چنان کرده بود که عملیات‌های از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، به خاطر سرکوب جنگ‌جویان مربوط به گروه‌ دولت اسلامی یا داعش را در شمال کشور راه‌اندازی می‌کنند.

در عین مسؤولان وزارت دفاع تاکید کرده بوده‌ که در صورت ضرورت، از حمله‌های هوایی نیروهای خارجی در نابودی داعش در شمال استفاده خواهند شد.