۹۶ ملیون دالر زیان مالی به مافیا و طالبان در عملیات ها بالای کارخانه های تولید مواد مخدر

مقام‌های ارتش امریکا می‌گویند از آغاز حمله‌ها بالای کارخانه‌های مواد مخدر به این‌طرف، ۹۶ ملیون دالر به مافیا و گروه طالبان زیان مالی وارد شده‌است.

جنرال لارنس بنچ، فرمان‌دۀ قطعۀ هوایی امریکا در افغانستان می‌گوید عملیات‌های هوایی علیه کارخانه‌های تولید و پروسس مواد مخدر گروه طالبان آغاز شده و تا مدت طولانی ادامه دارد.

او روز گذشته به خبرنگاران گفته که از آغاز عملیات‌ها به این‌طرف، دست کم ۲۵ فابریکۀ مواد مخدر از بین رفته و حدود ۸۰ ملیون دالر زیان مالی به مافیا وارد شده‌است.

به گفتۀ آقای بنچ، در این حمله‌های هوایی به مخالفان مسلح دولت هم ۱۶ ملیون دالر زیان مالی وارد شده که از تولید و قاچاق مواد مخدر به دست آوردند.

به گفتۀ این مقام ارتش امریکا، در این حمله‌های هوایی نیروهای افغانستان هم اشتراک دارند، چنان‌چه در هفتۀ جاری قوای توپ‌چی ارتش امریکا حمله‌هایی را بر مواضع طالبان انجام داده‌اند و نیروهای افغان نیز ۲۰۰۰ کیلوگرام هیرویین و ۵۰۰ کیلوگرام تریاک را نابود کرده‌اند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در ماه‌های اخیر حمله‌های هوایی از سوی نیروهای امریکایی بالای کارخانه‌های مواد مخدر در افغانستان انجام شده‌است.

بیش‌ترین حمله‌های هدف‌مند بالای کارخانه‌های مواد مخدر طالبان تا به حال در جنوب افغانستان و در ولایت هلمند انجام شده‌اند.